Ngjarje TRAGJIKE, shqiptari VRET GRUAN me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 07:46 25-02-2018 Ngjarje TRAGJIKE, shqiptari VRET GRUAN me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten (EMRAT)

Një ngjarje tragjike ka tronditur qytetin Cyrih  të Zvicrës.

Një burrë me origjinë shqiptare, por me nënshtetësi italiane ka qëlluar me armë zjarri gruan e tij dhe më pas, pak metra më tutje ka qëlluar për vdekje edhe veten e tij.

Siç raportojnë mediat vendase, Danilo Nuzzo 38 vjeç vrau me armë bashkëshorten e tij po ashtu me nënshtetësi italiane, Irene Rizzo 35 vjeçe, në qendër të qytetit.

Çifti jetonte prej kohësh në këtë qytet, ndërsa arsyet e krimit janë ende të paqarta. Paraprakisht, policia dyshon se shkak është bërë tradhëtia.

Gruaja ishte punonjëse në filialin e bankës UBS dhe ngjarja e rëndë ka ndodhur pikërisht para hyrjes së bankës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kush është JOZEF BOÇI, shqiptari që u vra nga dhuna në rrugët e Londrës (FOTO)
Vidhnin energjinë elektrike, OSHEE padi për 14 abonentë, mes tyre dy femra (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.0098719596862793
array(1) { ["section"]=> string(90) "ngjarje-tragjike-shqiptari-vret-gruan-me-arme-zjarri-me-pas-qellon-edhe-veten-emrat-111378" }