Ngjarjet kriminale në Elbasan, transferohet në Lezhë shefi i sektorit të hetimit të vrasjeve Leonard Palushi

Publikuar tek: aktualitet, më 20:44 22-09-2020 Ngjarjet kriminale në Elbasan, transferohet në Lezhë shefi i sektorit të hetimit të vrasjeve Leonard Palushi Foto ilustruese

Ngjarjet e bujshme me pasojë vdekje që kanë ndodhur kohët e fundit në qytetin e Elbasanit kanë bërë që të ketë lëvizje dhe ndryshime në polici, konkretisht në sektorin e hetimit të vrasjeve.

Shefi i sektorit Leonard Palushi është transferuar dhe është dërguar në Lezhë. Ndërkohë në sektorin e vrasjeve në Elbasan, ende nuk është përcaktuar emri që do drejtojë këtë sektor të rëndësishëm.

Lëvizje ka pasurdhe mes oficerëve, ku këtij sektori i është shtuar Erion Ismaili, që dikur ka qënë shef komisariati në Krujë. Ndryshimet kanë prekur dhe emra të tjerë të Drejtorisë së Policisë së Elbasanit.  

Ngjarjet më të fundit në Elbasan kanë të bëjnë me vrasjen e Emiliano Ramazanit dhe Regis Runajt, porositësi i të cilave ishte Erion Alibej, i dyshuar dhe si porositësi i vrasjes së Bujar Çelës, vëllait të Tao Çelës i cili u vra në një lokal te rrethrrotullimi i Bradasheshit.  

Lexo edhe: Ngjarjet kriminale në vend, Ardi Veliu paralajmëron vartësit në Tiranë dhe Elbasan: Qendrimi juaj në detyrë varen nga...

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011912107467651
array(1) { ["section"]=> string(135) "ngjarjet-kriminale-ne-elbasan-transferohet-ne-lezhe-shefi-i-sektorit-te-hetimit-te-vrasjeve-leonard-palushi-ja-kush-e-zevendeson-221288" }