Ngjela tregon pse PD nuk e rrëzon dot Xhafajn: Është i Reformës, i dërgon dosje FBI

Publikuar tek: politike, më 19:46 22-05-2018 Ngjela tregon pse PD nuk e rrëzon dot Xhafajn: Është i Reformës, i dërgon dosje FBI

Avokat Spartak Ngjela shprehet se Partia Demokratike nuk mundet ta rrëzojë dot ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Siaps Ngjelës, Xhafaj është udhëheqës i reformës në drejtësi, ka mbështetjen e ndërkombëtarëve dhe komunikon çdo ditë me FBI-në amerikane.

Deklarata e Ngjelës në Ora News:

Ka bërë reformën në drejtësi, të jemi realist ka udhëhequr reformën në drejtësi. Me babalen ata janë kot. A mund ta rrëzojnë dot ministrin e Brendshëm, vetëm bufi nuk e kuptoi që kryeministri ishte për rrëzimin e ministrit të Brendshëm. Pse nuk e rrëzojnë dot? Se e do tjetri.

Kjo është gjendja, që nuk e kanë mundësinë të bëjnë dot gjë, se ai është i reformës. Ai gjithë ditën me dosje që i dërgon FBI-së. Shqipëria është nën hetim. Korrupsioni është zgjedhë. Bravo i qoftë kohës që na favorizoi, do ikin në shtëpi të korruptuarit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021477937698364
array(1) { ["section"]=> string(88) "ngjela-tregon-pse-pd-nuk-e-rrezon-dot-xhafajn-eshte-i-reformes-i-dergon-dosje-fbi-121740" }