Ngordh qeni më i vjetër në botë, nuk do ta besoni sa vjeç ishte

Publikuar tek: bota, më 17:27 18-04-2016 Ngordh qeni më i vjetër në botë, nuk do ta besoni sa vjeç ishte

Maggie, që besohet të jetë qeni më i vjetër në botë ka ngordhur në Viktoria të Australisë.

Një fermer që përkujdesej për të tha për “The Weekly Times” se pavarësisht moshës së madhe qeni ishte në formë të mirë deri në ditët e fundit. Maggie ishte 30 vjeçe dhe në moshën njerëzore përkthehet në 200 vjeç. Megjithëse fermeri pretendon se qeni ishte 30 vjeç, mosha e saktë nuk mund të konfirmohet pasi atij i ka humbur çertifikata e lindjes.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012392044067383
array(1) { ["section"]=> string(68) "ngordh-qeni-me-i-vjeter-ne-bote-nuk-do-ta-besoni-sa-vjec-ishte-37992" }