“Ngrirja” e Bashës, “lufta” për kryetarin e ri në PD: Zbuloni kush e rrëmben karriken e kryedemokratit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:43 30-06-2017 “Ngrirja” e Bashës, “lufta” për kryetarin e ri në PD: Zbuloni kush e rrëmben karriken e kryedemokratit

Partia Demokratike humbi me rezultat të thellë në zgjedhjet e 25 qershorit krahasuar me Partinë Socialiste.

Kjo ka qenë një tjetër arsye për disa anëtarë dhe deputetë të PD që të hidhen sërish në sulm kundër Bashës, ndaj kryedemokrati mori vendim të ngrijë të gjitha funksionet e tij brenda kësaj partie duke i  dhënë të drejtën e organizimit dhe vendimarrjes kreut të Grupit Parlamentar të PD Arben Ristani dhe Sekretarit të Përgjithshëm Edi Paloka.

Me kërkesë të anëtarëve të kësaj partie të firmosur nga 2 funksionarët që kanë të drejtën e vendimarrjes pas Bashës, zgjedhjet për kryetarin e ri të PD u vendos që do të mbahen më 22 korrik.

Kandidaturën për këtë pozicion deri më tani e ka shpallur deputeti Eduart Selami.

Bujar Kapexhiu e ka ilustruar këtë situatë me një karikaturë, në të cilën ka rreshtuar të gjithë zërat kritikë brenda PD që po protestojnë, ndërsa Basha siç e ka ilustruar Kapexhiu nëtë karikaturë edhe pse ndodhet në frigorifer përpiqet të rrëmbejë sërish karriken.

dfgdfgdfgdfghggjhgj.PNG

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017786979675293
array(1) { ["section"]=> string(102) "ngrirja-e-bashes-lufta-per-kryetarin-e-ri-ne-pd-zbuloni-kush-e-rremben-karriken-e-kryedemokratit-84569" }