Ngriti Hollivudin ‘në këmbë’ pas dhjetëra akuzave për abuzim seksual, Harvey Weinstein shoqërohet nga policia

Publikuar tek: bota, më 14:59 25-05-2018 Ngriti Hollivudin ‘në këmbë’ pas dhjetëra akuzave për abuzim seksual, Harvey Weinstein shoqërohet nga policia Harvey Weinstein

Disa muaj pasi i gjithë Hollivudi iu vendos kundër pas akuzave të shumta për abuzime seksuale me aktoret, regjizori i famshëm botëror Harvey Weinstein është shoqëruar për herë të parë në polici.

I rrethuar nga shumë efektivë, Weinstein ka parakaluar i qeshur përpra turmave që e shanin në drejtim të komisaritatit të Manhatanit në New York.

Ai ka zgjedhur të mos i përgjigjet asnjë gazetari, ndërkohë që pritet që për herë të parë të japë dëshminë e tij për të gjithë këtë katrahurë të çelur për shkak të akuzave të forta ndaj tij.

Karriera e Harvey Weinstein u shkatërruar plotësisht pasi aktorja amerikane Lucia Evans deklaroi pak muaj më parë se ishte detyruar të kryente marrëdhënie seksuale me regjizorin nga vetë ai, ndërsa pas thyerjes së akujve dhjetëra aktore të tjera shumë të famshme botërore treguan po të njëjtin skenar duke themeluar kështu lëvizjen #MeToo.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013876914978027
array(1) { ["section"]=> string(113) "ngriti-hollivudin-ne-kembe-pas-dhjetera-akuzave-per-abuzim-seksual-harvey-weinstein-shoqerohet-nga-policia-122069" }