Ngritja e SPAK, nga 1 Qershori kandidatët në sitën e vettingut  

Publikuar tek: aktualitet, më 13:32 28-05-2019 Ngritja e SPAK, nga 1 Qershori kandidatët në sitën e vettingut  

Duke nisur nga 1 Qershori do të fillojnë seancat dëgjimore me prokurorët që kanë aplikuar për SPAK.

Nga 25 kandidatë, 20 prej tyre do të kalojnë në sitën e vettingut. Katër prej tyre e kanë kaluar më herët vettingu, mes tyre Donika Prela, Besnik Muçi, Arben Kraja dhe Dritan Prençi.

Sipas Report Tv, në muajt qershor-korrik do të përmbyllet lista për kandidatura për SPAK.

Kandidatëve për SPAK u janë dërguar rezultatet e hetimeve dhe nisur nga qershor do të njoftohen datat e seancave për secilin.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024343967437744
array(1) { ["section"]=> string(68) "ngritja-e-spak-nga-1-qershori-kandidatet-ne-siten-e-vettingut-166013" }