Ngujohet në autobus lideri i Brexit, rrethohet nga qindra persona të armatosur me 'milkshake'

Publikuar tek: bota, më 17:46 22-05-2019 Ngujohet në autobus lideri i Brexit, rrethohet nga qindra persona të armatosur me 'milkshake'

Lideri i Partisë Brexit në Britaninë e Madhe, Nigel Farage është ngujuar në autobus, i rrethuar nga qindra persona të revoltuar.

Mediat britanike raportojnë se Farage ishte duke udhëtuar me autobusin e partisë së tij, me të cilin realizon fushatën dhe takime kur është sulmuar nga qindra persona të armatosur me “milkshake”.

Incidenti vjen vetëm pak ditë pasi Farage u qëllua me pijen “milkshake” nga një person teksa po zhvillonte fushatë në Newcastle.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011766910552979
array(1) { ["section"]=> string(97) "ngujohet-ne-autobus-lideri-i-brexit-rrethohet-nga-qindra-persona-te-armatosur-me-milkshake-165318" }