'Ngushtohet rrethi' për kreun e SPAK, skualifikohet Altin Dumani

Publikuar tek: aktualitet, më 16:02 19-12-2019 'Ngushtohet rrethi' për kreun e SPAK, skualifikohet Altin Dumani Altin Dumani

Altin Dumani është i pari kandidat i skualifikuar nga gara për kreun e SPAK.

Kandidati Dumani mori vetëm 4 nga 6 vota që duhen minimalisht. Pro tij votuan: Tartar Bazaj, Besnik Cani, Esmeralda Cani e Arben Dollapaj

Ndërkohë, froni tashmë është mes prokurorit Ervin Kondili dhe Arben Krajës.

Kujtojmë se mbledhja e KLP, për përzgjedhjen e kreut të SPAK, po mbahet në këto momente, me dyer të mbylluara dhe pa praninë e mediave.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gara për kreun e SPAK, kandidati Kraja KËRKESË KLP-së: Tartar Bazaj të mos votojë
Arben Kraja rrëmben 6 vota PRO, zgjidhet kreu i SPAK »
Article Logic
Execution time: 0.0084161758422852
array(1) { ["section"]=> string(68) "ngushtohet-rrethi-per-kreun-e-spak-skualifikohet-altin-dumani-189855" }