Nico Rosberg njofton largimin nga ‘Formula 1’, pak ditë pasi u shpall kampion bote

Publikuar tek: sport, më 14:50 02-12-2016 Nico Rosberg njofton largimin nga ‘Formula 1’, pak ditë pasi u shpall kampion bote

Vetëm pak ditë pasi fitoi titullin Kampion Bote i 'Formula 1', piloti i Mercedes, Nico Rosberg ka njoftuar se do të tërhiqet përgjithmonë nga garat.

“Që prej momentit kur fitova garën në Suzuka, nga momenti kur fati i titullit ishte në duart e mija, u ndjeva nën presion të madh dhe mendova t’i jap fund karrierës nëse bëhem Kampion Bote. Mëngjesin e së djelës në Abu Dhabi, e dija që mund të ishte gara ime e fundit dhe ajo ndjenjë qartësoi mendimet e mija që para garës”, thotë Rosberg për vendimin për t’u tërhequr nga 'F1'.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.28472781181335
array(1) { ["section"]=> string(85) "nico-rosberg-njofton-largimin-nga-formula-1-pak-dite-pasi-u-shpall-kampion-bote-61376" }