Nigeri, 18 të vdekur në një javë nga sëmundja e panjohur

Publikuar tek: bota, më 21:48 19-04-2015 Nigeri, 18 të vdekur në një javë nga sëmundja e panjohur

Mjekët në Nigeri po përballen me një sëmundje të panjohur që i vret të sëmurët në pak orë. Të gjitha rastet kanë ndodhur në jug perëndim të Nigerisë ku kanë humbur jetën 18 njerëz në javën e fundit.

Simptomat përfshijnë dhimbje koke, humbje shikimi, marrje mendsh dhe humbje ndjenjash. Organizata Botërore e Shëndetësisë raportoi se nga kjo sëmundje, shkaku i të cilës nuk dihet, kanë humbur jetën 18 persona. Sëmundja e panjohur nuk është ngjitëse, raporton “BBC”.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01288914680481
array(1) { ["section"]=> string(60) "nigeri-18-te-vdekur-ne-nje-jave-nga-semundja-e-panjohur-9198" }