Nik Xhelilaj bën krenar një komb të tërë, vjen në një tjetër film (FOTO)

Publikuar tek: kulture-art, më 13:14 30-08-2015 Nik Xhelilaj bën krenar një komb të tërë, vjen në një tjetër film (FOTO) Aktori shqiptar Nik Xhelilaj

Aktori shqiptar Nik Xhelilaj, konfirmohet gjithnjë e më shumë mbarëbotërisht me filmin "Winnetou" që rikthehet pas 50 vitesh.

Aktori tashmë do vijë me një tjetër rol të rëndësishëm rolin e shefit Apache i njohur me emrin 'Winnetou", trilogji e Karl May.

Xhelilaj ka ndarë edhe foto, shkrepur gjatë xhirimeve ndërkohë që janë të panumërt ndjekësit dhe fansat që e përgëzojnë aktorin. Shqiptarët kanë “bombarduar” faqen e aktorit me krenari dhe urime!

Vetë Xhelilaj është shprehur entuziast për pjesëmarrjen në këtë projekt dhe i ka uruar vetes fat në këtë “aventurë të gjatë”. Fat që padyshim udhëhiqet nga talenti i tij.

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02632212638855
array(1) { ["section"]=> string(75) "nik-xhelilaj-ben-krenar-nje-komb-te-tere-vjen-ne-nje-tjeter-film-foto-19516" }