NIKE firmos kontratën prej miliona paund me Cristiano Ronaldon

Publikuar tek: sport, më 20:36 08-11-2016 NIKE firmos kontratën prej miliona paund me Cristiano Ronaldon

Ylli i futbollit Cristiano Ronaldo ka firmosur kontatën prej 1 milion paund me gjigantin NIKE.

Ronaldo nuk është i vetmi që ka nënshkruar një kontratë të tillë pasi dhe më parë ylli i basketbollit Lebron Xhejms ka nënshkruar një kontratë të tillë.

Arsyeja kryesore se përse është zgjedhur Ronaldo për një kontratë të tillë me këtë shumë marramendëse është pikërishisht fama e tij. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030740976333618
array(1) { ["section"]=> string(68) "nike-firmos-kontraten-prej-miliona-paund-me-cristiano-ronaldon-58884" }