Niko Peleshi i entuziasmuar për postin e ri, zbulon moton për 4 vitet e ardhshme

Publikuar tek: politike, më 16:27 28-08-2017 Niko Peleshi i entuziasmuar për postin e ri, zbulon moton për 4 vitet e ardhshme

Pasi mbajti për rreth 4 vite postin e zv.kryeministrit, Niko Peleshit i’u besua Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimt Rural.

Vetëm një ditë më pas, ministri i ri i qeverisë “Rama 2” ka komentuar sfidën e së ardhmes siç e quan ai, me moton “O sot o kurrë”. Duket se Peleshi ka filluar nga puna duke planifikuar dimensionin e ri të dikasterit që do të drejtojë që nga shtatori i 2017-ës.

“Sfidë e re, dimension i ri, agroenergji ?, ftesë e hapur për këdo që beson njelloj si unë te potenciali i fshatit dhe partneriteti urban-rural. O sot, o kurrë ?? #bujqesiashqiptare #siguriaushqimore,”-shkruan Niko Peleshi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086169242858887
array(1) { ["section"]=> string(85) "niko-peleshi-i-entuziasmuar-per-postin-e-ri-zbulon-moton-per-4-vitet-e-ardhshme-90429" }