Nikolla: Nuk pushoj së foluri për Erionin. E kam adhuruar, Erioni lë gjurmë, troket në çdo zemër

Publikuar tek: politike, më 18:19 02-05-2015 Nikolla: Nuk pushoj së foluri për Erionin. E kam adhuruar, Erioni lë gjurmë, troket në çdo zemër Lindita Nikolla

Emocionale ka qenë sot ministrja e Arsimit Lindita Nikolla teksa ka folur për kandidatin e PS për Tiranën Erion Veliaj i cili është duke zhvilluar një takim me banorët e zonës  së Porcelanit.

"Sa herë flas për Erion Velinë nuk pushoj së foluri se e kam njohur dhe e kam adhuruar pa pikën e zmadhimit. Erioni le gjurmë, Erioni troket në çdo zemër, është kryetari i ri i duhur i Bashkisë së Tiranës.

Në këtë rrugëtim ne do jemi bashkë për të parë gjithë problematikat, për të punuar bashkarisht e për të lënë mënjanë ndasitë e dikurshme. Ftoj tani... unë i them vëlla se vëlla e kam, ftoj kryetarin e ri të bashkisë së Tiranës Erion Veliaj”, tha ministrja Nikolla e cila më pas ia kaloi fjalën Veliajt në bashkëbisedimin me banorët e zonës.

“Aq shumë e do Lindita për këtë komunitet saqë mezi prisja të isha këtu e ta provoja vetë enegjinë fantastike të njësisë tre”, tha kandidati për Tiranën i cili pas kësaj iu përgjigj pyetjes për përmirësimin e infratrukturës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009739875793457
array(1) { ["section"]=> string(98) "nikolla-nuk-pushoj-se-foluri-per-erionin-e-kam-adhuruar-erioni-le-gjurme-troket-ne-cdo-zemer-10236" }