Nipi i Sadri Abazit propozohet nga Kosova si 'Konsull Nderi' në Shqipëri, Gent Cakaj e refuzon

Publikuar tek: politike, më 17:46 26-05-2019 Nipi i Sadri Abazit propozohet nga Kosova si 'Konsull Nderi' në Shqipëri, Gent Cakaj e refuzon

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka refuzuar emërimin e nipit të deputetit socialist Sadri Abazi për Konsull Nderi i Kosovës në Shqipëri.

Arbër Abazi, biznesmen i fuqishëm dhe administrator i kompanisë së ndërtimit “Alko Impex”, u propozua nga autoritetet kosovare si konsull nderi, por Cakaj ka vendosur ta refuzojë, komunikatë që i është përcjellë përmes Ambasadës së Shqipërisë në Kosovë.

Më herët, Cakaj refuzoi edhe propozimin e Julian Morinës, një tjetër biznesmen i përfolur në media për lidhjen me dy vëllezërit indianë të akuzuar për pastrim të shumave të mëdha monetare në Shqipëri.

dfgdfhtjrjkgf.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033713102340698
array(1) { ["section"]=> string(98) "nipi-i-sadri-abazit-propozohet-nga-kosova-si-konsull-nderi-ne-shqiperi-gent-cakaj-e-refuzon-165779" }