Nis marshimi, Basha thirrje protestuesve: Të shkojmë drejt Parlamentit

Publikuar tek: aktualitet, më 20:39 08-06-2019 Nis marshimi, Basha thirrje protestuesve: Të shkojmë drejt Parlamentit Kryedemokrati Basha duke bere thirrje protestuesve per te marshuar drejt Parlamentit

Kryedemokrati Basha i ka bërë thirrje protestuesve që të nisin marshimin drejt Parlamentit me dritat e bliceve ndezur.

Ndërkohë protestuesit kanë ndezur dritat e telefonave si dhe vazhdojnë projeksionet në murin e Kryeministrisë, ndërsa njerëzit vazhdojnë të zhvendosen drejt Parlamentit.

‘Tani më të bindur se kurrë, më të vendosur, më të qartë se kurrë në fitoren qëe po vjen, ndizini dritat e shpresës për cdo shqiptar, ndizini dritën drejt europës, ndizini dhe bëjeni të ushtrojë mesazhi ynë, ‘E duam Shqipërinë si gjithë Europa’. Ju bëj thirrje që të vazhdojmë marshimin drejt Parlamentit me dritat ndezur’ka thënë kryedemokrati Basha.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070421695709229
array(1) { ["section"]=> string(75) "nis-marshimi-basha-thirrje-protestuesve-te-shkojme-drejt-parlamentit-167458" }