Mblidhet Komisioni Parlamentar për Reformën në Drejtësi, mungon opozita

Publikuar tek: politike, më 13:36 23-01-2015 Mblidhet Komisioni Parlamentar për Reformën në Drejtësi, mungon opozita

Komisioni Parlamentar për Reformën në Drejtësi është mbledhur sot  në ambjentet e kryesisë të Parlamentit.

 

Të pranishëm ishin edhe ministri i Drejtësisë Nasip Naço, dhe drejtuesi i komisionit Fatmir Xhafa, ndërkohë që u vu re mungesa e përfaqësuesve të opozitës.

Në mbledhje iu bë ftesë ekspertëve më të mirë të fushës të bëhen pjesë e diskutimit të reformës në sistemin e drejtësisë.

Xhafa tha se dispononin një rrjet konsultimi prej 1000 ekspertësh nga Gjykata e Lartë dhe Presidenca.

Komisioni miratoi një projekt-vendim për draft, si dhe kalendarin e punimeve të tij për periudhën Janar-Mars.

Bëhet e ditur se të martën vjen në Tiranë presidenti i Komisionit të Venecias.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093808174133301
array(1) { ["section"]=> string(82) "nis-mbledhja-e-komisionit-parlamentar-per-reformen-ne-drejtesi-opozita-mungon-1275" }