NIS NË PRILL, Shqipëria linjë direkte fluturimi me një tjetër shtet

Publikuar tek: aktualitet, më 10:05 07-02-2018 NIS NË PRILL, Shqipëria linjë direkte fluturimi me një tjetër shtet

Shqipëria nis fluturimet me linjë direkte me një tjetër shtet.

Bëhet fjalë për Izraelin, një lajm tashmë i konfirmuar nga ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi.

Ministri sapo ka firmosur këtë marrëveshje për linjën direkte Tiranë -Tel Aviv, që sipas tij nis zbatim që nga muaji prill i këtij viti.

“Në Tel Aviv. Me homologun Yariv Levin, në një takim frytdhënës ku theksuam marrëdhëniet e shkëlqyera Shqipëri- Izrael

Së bashku mbyllëm marrëveshjen për linjën direkte Tiranë-Tel Aviv, që fillon fluturimet në Prill 2018 dhe që do të jetë një vlerë e shtuar për zhvillimin e turizmit në të dyja vendet”, shkruan ministri në rrjetet sociale.

27867504_1995369094084058_1544552529645385189_n.jpg

27337352_1995369084084059_156183761128751442_n.jpg

 27750487_1995369097417391_2260053017387711214_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kontroll blic në Tiranë, shoqërohen në polici 13 persona për vjedhje energjie, mes tyre pronari i një biznesi (DETAJET)
Abuzimi me rrugën Tiranë-Elbasan, nis senaca ndaj Dashamir Gjikës dhe 2 ish-zyrtarëve të tjerë »
Article Logic
Execution time: 0.021505117416382
array(1) { ["section"]=> string(73) "nis-ne-prill-shqiperia-linje-direkte-fluturimi-me-nje-tjeter-shtet-109422" }