Nis protesta e Astirit, banorët të pandalshëm deri në fund

Publikuar tek: aktualitet, më 17:18 06-01-2019 Nis protesta e Astirit, banorët të pandalshëm deri në fund

Edhe mbrëmjen e sotme banorët e Astirit kanë bllokuar rrugën me protesta.

Banorët e Astirit, tashmë prej 64 ditësh po protestojnë me pankarta në duar, thirrje e brohorritma.

Banorët kërkojnë dëmshpërblimin në vlerën e tregut për banesat që preken nga projekti i Unazës së Madhe.

Ashtu si banorët edhe deputetë të opozitës kanë mbështetur protestën, duke iu qendruar atyre pranë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vonesa e dekretimit të dy ministrave nga Kosova, Ngjela: Metën s'e lejon Athina dhe Beogradi
Kapen 4 kilogram HEROINE në portin e Durrësit, pranga shoferit (Emri) »
Article Logic
Execution time: 0.012550115585327
array(1) { ["section"]=> string(64) "nis-protesta-e-astirit-banoret-te-pandalshem-deri-ne-fund-147729" }