Nis protesta në Vorë, përkrahësit e LSI kundërshtojnë rezultatin

Publikuar tek: politike, më 20:02 23-06-2015 Nis protesta në Vorë, përkrahësit e LSI kundërshtojnë rezultatin

Ka nisur para disa minutash protesta e paralajmëruar nga LSI në Vorë. Simpatizantë të shumtë të Lëvizjes Sicialiste për Integrim janë mbledhur në qendër të Vorës si dhe kanë protestuar duke bllokuar një pjesë të autostradës Tiranë-Durrës.

Situata e tensionuar në Vorë ka ardhur si pasojë e fitores së kandidatit të djathtë por që sipas LSI pretendon se votat janë manipuluar. Edhe më herët në Vorë ka patur protesta para qendrës së numërimit të votave nga një grup mbështetësish të LSI-së të cilët kanë pretenduar se ka parut 600 vota fiktive dhe kanë kërkuar përsëritjen e votimeve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099141597747803
array(1) { ["section"]=> string(69) "nis-protesta-ne-vore-perkrahesit-e-lsi-kundershtojne-rezultatin-14472" }