Nis puna nga “Qemal Stafa”, Veliaj do të reduktojë mësimin me dy turne

Publikuar tek: politike, më 12:50 19-01-2016 Nis puna nga “Qemal Stafa”, Veliaj do të reduktojë mësimin me dy turne

Mësimi me dy turne në shkolla është një problem shqetësues dhe i vazhdueshëm si për prindërit ashtu edhe për nxënësit.

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka nisur nga puna me qëllim reduktimin e shkollave që vazhdojnë mësimin me dy turne.

“I vendosur të reduktojmë shkollat me dy turne, ja nisim nga Qemal Stafa. Lajm i mirë për 1600 nxënës. Më e mira për Tiranën”, shkruan Veliaj teksa poston edhe foton nga punimet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Biseda e sinqertë”, Rama dhe Haradinaj takohen në Tiranë
Ligji i pronave, Komisioni i Ligjeve në Kuvend rrëzon dekretin e Nishanit »
Article Logic
Execution time: 0.0048139095306396
array(1) { ["section"]=> string(73) "nis-puna-nga-qemal-stafa-veliaj-do-te-reduktoje-mesimin-me-dy-turne-30389" }