Nis puna për operacionin “Forca e ligjit”, kërkohen aplikantë për Task Forcën

Publikuar tek: barometri, më 08:21 22-12-2017 Nis puna për operacionin “Forca e ligjit”, kërkohen aplikantë për Task Forcën

Operacioni i paralajmëruar nga ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj për të nisur një operacion të thellë për sundimin e ligjit në vend, ka nisur të zbatohet.

Hapi i parë i fillimit të “Forca e Ligjit” do të jetë krijimi i task forcës speciale.

Për krijimin e kësaj strukture kërkohen aplikantë nga radhët e Policisë së Shtetit që duan të bëhen pjesë.

Policia ka bërë dhe një njoftim zyrtar për këtë çështje duke parashtruar edhe kushtet që duhet të plotësojnë aplikantët:

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026508808135986
array(1) { ["section"]=> string(81) "nis-puna-per-operacionin-forca-e-ligjit-kerkohen-aplikante-per-task-forcen-103963" }