Nis rikonstruktimi i 11 këndeve të lojërave, Veliaj: Për Bashkinë e Tiranës fëmijët janë të parët

Publikuar tek: politike, më 15:33 17-03-2016 Nis rikonstruktimi i 11 këndeve të lojërave, Veliaj: Për Bashkinë e Tiranës fëmijët janë të parët

Bashkia e Tiranës ka nisur sot projektin për rikonstruktimin e plotë të kopshteve të Tiranës dhe ndërtimin e 11 kënde lojrash për fëmijët në 11 lagje të ndryshme të kryeqytetit.

Kryebashkiaku Veliaj ka inspektuar rindërtimin për kopshtin nr.2 tek “21 Djetori” ku pas nismës “Adopto një Çerdhe “ bashkia ka bërë të njëjtën gjë edhe me kopshtet.

 “Sot nisëm një projekt shumë të rëndësishëm për fëmijët e Tiranës, ku do të rikonstruktohen 23 kopshte të qytetit tonë, ka kopshte që janë ndërtuar që në vitin 1916 dhe kanë nevojë të rikonstruktohen siç është kopshti nr.2 ku po nisen punimet sot. Qyteti nuk behet me kritika e opinione por me pune” ka thënë Veliaj.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0096228122711182
array(1) { ["section"]=> string(101) "nis-rikonstruktimi-i-11-kendeve-te-lojerave-veliaj-per-bashkine-e-tiranes-femijet-jane-te-paret-35342" }