Nis riparimi i Kryeministrisë, Veliaj: Respekt për protestat, jo për vandalët

Publikuar tek: politike, më 20:10 08-12-2015 Nis riparimi i Kryeministrisë, Veliaj: Respekt për protestat, jo për vandalët

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas protestës së organizuar nga Partia Demokratike, ndërsa njofton se janë riparuar në kohë rekord të gjitha dëmet e shkaktuara. Veliaj thekson se ka shumë respekt për protestat por jo për vandalët.

“Nis riparimi i Tiranës nga shkatërrimi sot në kohë rekord. Gjithë bashkia në terren, brenda 2 orësh riparuam dëmet, pastruam plehrat dhe rindezëm zbukurimet. Shumë respekt për protestat, jo për vandalët”, shkruan Veliaj.

Ndërkohë, nga fotot shihet se ka nisur edhe riparimi i godinës së Kryeministrisë e sulmuar sot nga protestuesit. 

12308479_10153798178891926_57751234460411534_n.jpg

10525390_10153798176291926_6873472254712659372_n.jpg

12310432_10153798185496926_2144225503754608648_n.jpg

12311032_10153798179441926_4908453981581647601_n.jpg

12316188_10153798178881926_2756626490342219656_n.jpg

12341134_10153798181271926_6396318157712462209_n.jpg

12341487_10153798181791926_5140783171490230575_n.jpg

12342758_10153798180276926_4061870044183224440_n.jpg

12346459_10153798180081926_3312696111202309074_n.jpg

12348111_10153798182506926_5908178549252132509_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088191032409668
array(1) { ["section"]=> string(80) "nis-riparimi-i-kryeministrise-veliaj-respekt-per-protestat-jo-per-vandalet-27271" }