Nis seanca parlamentare, Edi Paloka ankesa Ruçit: Ç’është ai veprim para se të hynim në kuvend, s’mund ta trajtoni deputetin si rreckë

Publikuar tek: politike, më 11:28 01-02-2018 Nis seanca parlamentare, Edi Paloka ankesa Ruçit: Ç’është ai veprim para se të hynim në kuvend, s’mund ta trajtoni deputetin si rreckë

Seanca parlamentare ka nisur me debat mes deputetëve të PD dhe kryetarit të kuvendit, Gramoz Ruçi.

Ka qenë deputeti Edi Paloka, ai i cili është ankuar se para se të hyjnë në sallën e parlamentit janë kontrolluar nga rojet e sigurisë.

“Jemi kontrolluar para se të futemi në parlament.  Jemi deputetë, jo terroristë e as hajdutë, s’mund ta trajtoni deputetin si rreckë. Lideri juaj ta dijë se ne kemi edhe këpucë”, është shprehur Paloka, ndërsa kryeparlamentari Ruçi tha se nuk ka qenë në dijeni për këtë ndërhjyrje kundrejtë deputetëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011250972747803
array(1) { ["section"]=> string(138) "nis-seanca-parlamentare-edi-paloka-ankesa-rucit-c-eshte-ai-veprim-para-se-te-hynim-ne-kuvend-s-mund-ta-trajtoni-deputetin-si-rrecke-108702" }