Nis shkulja e palmave në autostradë, Rama asnjë shpjegim për 600 mijë eurot

Publikuar tek: aktualitet, më 10:08 09-02-2017

Në autostradën Tiranë-Durrës ka nisur shkulja e palmave të vendosura dy vite më parë nën kujdesin e kryeministrit Edi Rama.

Por ky projekt, përveç pamjes së bukur që krijonte përgjatë rrugës, u kthye në tmerr për drejtuesit e automjeteve, pasi shpejtësia nga 90km/orë u ul në 60km/orë, ndërsa rasti më i rëndë ishte ai i 2016-ës, kur pjesa më e madhe e autostradës u përmbytë, pasi kanalet kulluese ishin bllokuar nga palmat.

Tashmë me planin e ri për zgjerimin e autostradës, 600 mijë eurot e shpenzuara për palmat janë hedhur në kosh. Kryeministri Rama nuk ka dhënë asnjë shpjegim për këtë veprim që konsiderohet abuzues.

Ndërkohë, shoferët do u duhet të vuajnë sërish nga trafiku këto ditë për shkak të punimeve në autostradë. 

16487493_557682044440968_2271019627911095636_o.jpg

16508174_557682057774300_3169115180312574754_n.jpg

16602679_557682054440967_8294137030600797587_n.jpg

16640623_557682077774298_1282043173555985027_n.jpg

*Fotot: Nisma Thurje

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një vlonjat dhe një fierak në prangat e policisë: Tentuan të korruptojnë policët (EMRAT)
Tragjedi në Vlorë, pesë vjeçarja bie nga ballkoni dhe gjen vdekjen e menjëhershme »
Article Logic
Execution time: 0.010757923126221
array(1) { ["section"]=> string(80) "nis-shkulja-e-palmave-ne-autostrade-rama-asnje-shpjegim-per-600-mije-eurot-68189" }