Nis shtrimi i tapetit te 'Arena Kombëtare', FSHF publikon videon, Duka: Ditë e mbarë 10 shtatori

Publikuar tek: sport, më 19:34 11-09-2019 Nis shtrimi i tapetit te 'Arena Kombëtare', FSHF publikon videon, Duka: Ditë e mbarë 10 shtatori Arena Kombëtare

Stadiumi “Arena Kombëtare” është drejt përfudimit, dhe pritet të jetë gati për ndeshjet e kombëtares në nëntor.

Siç duket edhe nga pamjet e fundit të shpërndara nga Federata Shqiptare e Futbollit, në stadium ka nisur shtrimi i tapetit të gjelbërt, dhe po ashtu është drejt përfundimit instalimi i ulëseve.

“Ditë e mbarë 10 Shtatori, fitore dhe fillimi i shtrimit të tapetit të gjelbërt”, shkruan presidenti i FSHF, Armand Duka.

Arena Kombëtare nuk është emri përfundimtar i stadiumit, emri pritet të dalë në ankand, megjithatë ky është stadiumi i parë i kësaj madhësie në vendin tonë, me një kapacitet prej 22 vendesh.

Në pjesën e jashtme stadiumi do të ofrojë shërbime të shumta, nga restorantet te dyqanet dhe argëtimi.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011712074279785
array(1) { ["section"]=> string(98) "nis-shtrimi-i-tapetit-te-arena-kombetare-fshf-publikon-videon-duka-dite-e-mbare-10-shtatori-178113" }