Nis shtrimi i tapetit të barit në Lungomaren e Vlorës

Publikuar tek: aktualitet, më 16:59 16-08-2017 Nis shtrimi i tapetit të barit në Lungomaren e Vlorës

Lungomarja ose ANADETËSJA siç e quan këshilltari i kryeministrit Edi rama për Trashëgiminë Kulturore, Artan Shkreli.

Shkreli bën me dije se pas stabilizimit të gjelbërimit të lartë, fillon perpunimi i brezit kilometrik të palmave shumëvjecare me tapet bari. Po ashtu, shkruan Shkreli, në ditet ne vijim do gjelbërohet dhe sipërfaqja 2.000 m2 te sheshi qendror i Anadetesës që shndërrohet kështu në hapësirë ku njerëzit mund të ulen dhe shtrihen në lendinë.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023025035858154
array(1) { ["section"]=> string(59) "nis-shtrimi-i-tapetit-te-barit-ne-lungomaren-e-vlores-89282" }