Nis sot ‘’Rally Albania’’, qindra pilotë nga bota zbulojnë Shqipërinë

Publikuar tek: sport, më 07:39 11-06-2016 Nis sot ‘’Rally Albania’’, qindra pilotë nga bota zbulojnë Shqipërinë

Nis sot ‘’Rally Albania’’, ku qindra pilotë nga bota do të zbulojnë Shqipërinë. Në garë do të marrin pjesë edhe pilotë nga vendi.

Garat nisin me ceremoninë zyrtare të hapjes përballë Presidencës në orën 18:00.

‘’Pas rikthimit në gara e ka radhën rikthimi në Rally Albania si ndihmë në organizim dhe njëkohësisht në një pozicion shumë të rëndësishëm si Media Master.... Faleminderit Edvin Kasimati për besimin, ju pres të gjithëve nesër nga ora 18:00 përballë Presidences për Ceremoninë e Hapjes....!’’, shkruan Erjon Xharo, një nga organizatorët.

‘’Rally Albania’’, njihet për garat e bukura por edhe të vështira në terrenin e larmishëm shqiptar, nga terrenet malore, tea to afër detit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023130893707275
array(1) { ["section"]=> string(70) "nis-sot-rally-albania-qindra-pilote-nga-bota-zbulojne-shqiperine-43155" }