Nis vaksinimi kundër Covid-19 në Shqipëri, e para e merr Najada Çomo, Rama i dyti

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:25 12-01-2021 Nis vaksinimi kundër Covid-19 në Shqipëri, e para e merr Najada Çomo, Rama i dyti

Në Shqipëri ka nisur dje procesi i vaksinimit kundër Covid-19. Dozën e parë të injeksionit e ka marrë shefja e Spitalit Infektiv Najada Çomo.

Më pas, dozën e dytë të vaksinës në Shqipëri e ka marrë kryeministri Rama dhe mjekët Tritan Kalo e Pëllumb Pipero. Ashtu siç kishte lajmëruar më herët, Rama ishte i vetmi anëtar i kabinetit që bëri vaksinën.

Sipas tij, ministrat dhe dhe të tjetër, do e bëjnë vaksinën me radhë si njerëzit e thjeshtë. Në total, një vend mik por që kryeministri nuk ia zbuloi emrin, ka dhuruar afro 1 mijë doza vaksine.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Frika se mos infekton të afërmit, infermierja jeton prej 9 muajsh në rulot
»
Article Logic
Execution time: 0.011982917785645
array(1) { ["section"]=> string(86) "nis-vaksinimi-kunder-covid-19-ne-shqiperi-e-para-e-merr-najada-como-rama-i-dyti-234648" }