Nis vettingu për 3 prokurorët e Arta Markut, shorti përzgjedh 15 dosje për verifikim (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:58 23-01-2018 Nis vettingu për 3 prokurorët e Arta Markut, shorti përzgjedh 15 dosje për verifikim (EMRAT)

Procesi i vettingut ka nisur edhe në Prokurorinë e Përgjithshme.

Ditën e sotme, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shorti u hodh edhe për prokurorët e organit të akuzës, e drejtuar tashmë prej fundit të dhjetorit nga Arta Marku.

Bëhet fjalë për prokurorët Arqile Koçaj, Artur Selmani dhe Sokol Stojani.

Nga shorti janë përzgjedhur 15 dosjet e tyre që do t’i nënshtrohen verifikimit. Ndërkohë, kujtojme se Artur Selmani dhe Arqile Koçaj kandidauan përballë Arta Markut në Komisionin e Ligjeve për vendin e kryeprokurorit të përgjithshëm të përkohshëm. Koçaj u emëra prej Arta Markut drejtor i Njësisë së Dekriminalizimit në vend të Rovena Gashit në Prokurorinë e Përgjithshme.

321451_m.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070509910583496
array(1) { ["section"]=> string(96) "nis-vettingu-per-3-prokuroret-e-arta-markut-shorti-perzgjedh-15-dosje-per-verifikim-emrat-107621" }