Nis zgjedhja e 100 kandidatëve për delegatë në Kongresin e Partisë Socialiste, Klosi: Do kalojnë testin për pastërtinë e figurës

Publikuar tek: politike, më 10:01 13-02-2016 Nis zgjedhja e 100 kandidatëve për delegatë në Kongresin e Partisë Socialiste, Klosi: Do kalojnë testin për pastërtinë e figurës

Nis zgjedhja e 100 kandidatëve për delegatë në Kongresin e Partisë Socialiste, Klosi: Do kalojnë testin për pastërtinë e figurës.

Blendi Klosi, ministri i Mirëqënies Sociale, i caktuar për menaxhimin e këtij procesi tha se delegatët do të kalojnë testin për pastërtinë e figurës.

Tashmë procesi ka nisur me delegatët e Elbasanit, Korçës, Fierit dhe Beratit.

“Partia Socialiste numëron 150 mijë anëtarë aktivë. Delegatët do të kalojnë në testin për pastërtinë e figurës. Ata do të zgjidhen edhe në emigracion’’, tha Klosi.

Kohët e fundit nga brenda PS-së janë shtuar zërat për zgjedhje, ndër të cilët zëri më i fortë duket ai i deputetit Ben Blushi, njëkohësisht sfidanti publik i kryeministrit. Rama ka vendosur që kongresi të zhvillohet në muajin mars, por ende nuk ka detaje nëse do të zhvillohen zgjedhje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098199844360352
array(1) { ["section"]=> string(132) "nis-zgjedhja-e-100-kandidateve-per-delegate-ne-kongresin-e-partise-socialiste-klosi-do-kalojne-testin-per-pastertine-e-figures-32459" }