Niseni ditën me ilaçin e përgatitur me limon dhe s’do vuani më nga këto shqetësime

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:52 09-09-2016 Niseni ditën me ilaçin e përgatitur me limon dhe s’do vuani më nga këto shqetësime

Limoni me ujë të ngorohtë është mënyra e duhur për të filluar ditën.

Zierja e limonëve të paqëruar në ujë në vend që të shtrydhni vetëm lëngun e limonit do t’iu sigurojë të gjithë ushqyesit që mund të merrni nga ky frut.

Kjop është një listë e përfitimeve që mund të merrni: funksion i përmirësuar i sistemit imunitar, mbrojtje kundër të ftohtit, më tepër energji, tretje dhe metabolizëm i përmirësuar, eliminim i toksinave të trupit, balancë e pH të brendshëm, lëkurë më e mirë, frymëmarrje e freskët, humbje e shëndetshme në peshë, humor i përmirësuar, parandalim i depresionit, hidratim i sistemit limfatik, shërim i shpejtë.

Përgatitja e këtij ilaçi që përmirëson shëndetin është mjaft e thjeshtë.

Nevojiten vetëm 3 përbërës për të nisur ditën. 6 limonë, ujë, mjaltë

Përgatitja: Prisni përgjysmë 6 limonët. Derdhni 600 ml ujë në një tenxhere dhe shtoni limonët. Ziejini derisa të vlojnë dhe pastaj ulni nxehtësinë dhe lërini të ziejnë për 3 minuta.

Lëreni përzierjen të ftohet për 10 – 15 minuta.

Hiqini limonët nga uji dhe derdheni ujin e nxehtë të limonëve në një filxhan çaji dhe ëmbëlsojeni me pak mjaltë. Ruajeni ujin e mbetur të limonit në një shishe xhami dhe përdoreni gjatë ditës.

Përveç se do t’iu japë energji për fillimin e ditës, një filxhan nga kjo pije do t’iu mbajë të hidratuar, të shëndetshëm dhe të lumtur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029913187026978
array(1) { ["section"]=> string(88) "niseni-diten-me-ilacin-e-pergatitur-me-limon-dhe-s-do-vuani-me-nga-keto-shqetesime-52452" }