Niset një anije kozmike nga Kazakistani, destinacioni Stacioni Hapësinor Ndërkombëtar.

Publikuar tek: bota, më 15:12 09-07-2016 Niset një anije kozmike nga Kazakistani, destinacioni Stacioni Hapësinor Ndërkombëtar.

 Një anije kozmike është lëshuar nga Kozmodromi Baikonur në Kazakistan.

Në bordin e anijes Soyuz MS ndodhet një ekuipazh miks: Kate Rubins SHBA-së, Anatoli Ivanish i Rusisë dhe Takuya Onishi e Japonisë.

Në foto tregohet momenti i nisjes së anijes e cila ka si destinacion Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bosi i drogës arratiset sërish nga burgu
Ky është vullkani më aktiv në botë (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.011502981185913
array(1) { ["section"]=> string(91) "niset-nje-anije-kozmike-nga-kazakistani-destinacioni-stacionin-hapesinor-nderkombetar-46049" }