Nishani dekoron 32 artistë brenda 1 dite, “shpërthejnë” rrjetet nga kritikat (EMRAT)

Publikuar tek: kulture-art, më 09:20 14-06-2017 Nishani dekoron 32 artistë brenda 1 dite, “shpërthejnë” rrjetet nga kritikat (EMRAT)

Presidenti Bujar Nishani ka dekoruar 32 artistë brenda një dite, me titujt “Nderi i Kombit” dhe “Mjeshtër i Madh”.

Mes artistëve të cilët kanë marrë çmimet nga Presidenti, janë këngëtarë e aktorë të njohur, disa prej të cilëve nuk jetojnë më, shkruan newsbomb.al.

Mirëpo, dekorime të tilla kanë ngjalluar reagime në rrjete sociale. Shumë kanë qenë të mendimit se disa prej titujve kanë qenë të pa merituara. Dekorimet nga Presidenti i sheh me sy kritik dhe gazetari Erion Kristo. 

“Siç ju kisha paralajmëruar kohë më parë, Presidenti i Republikës po ndan çmime dhe dekorata në një mënyrë shumë të çuditshme. Ai kujton se u bën nder njerëzve. Po në fakt, ai po çnderon emrin e tij, institucionin dhe vetë çmimet. Madje ai dëmton dhe reputacionin e personave që nderohen. Personat t'i gëzojnë çmimet. Të tjerët mos të mërziten se në krye të pak viteve, të gjithë do kenë në qafë nga një kacole pa vlerë”, shkruan Kristo./Newsbomb.al/ 

Newsbomb.al publikon listën e artistëve të dekoruar nga Nishani, si më poshtë. 

dekorimet_copy.jpg

dekorimet_3_copy.jpg

 

dekorimet_2_copy.jpg

dekorimet_4_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.31089997291565
array(1) { ["section"]=> string(85) "nishani-dekoron-32-artiste-brenda-1-dite-shperthejne-rrjetet-nga-kritikat-emrat-82417" }