Nishani dekoron Behgjet Pacollin

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:09 28-02-2015 Nishani dekoron Behgjet Pacollin

Dje presidenti Nishani i ka dhënë dekoratën ‘’Nder i Kombit’’, Behgjet Pacollit për krijimin e imazhit pozitiv të shqiptarit në botë dhe për lobimin e pranimit të pavarësisë së Kosovës. Ajo që të bën përshtypje në këtë foto është fakti se Nishani, në një rast të tillë, ia ka dalë të vërë në rresht politikën, madje bashkë me politikën shqiptare është bashkuar edhe Pacolli. Djathtas janë në radhë Pacolli, Meta, Peleshi, Basha, Berisha etj. Me sa duket qenka dashur Pacolli për një bashkim të tillë. Kot nuk e mori edhe dekoratën, një nga arsyet ishte edhe aftësia përbashkuese e tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099611282348633
array(1) { ["section"]=> string(37) "nishani-dekoron-behgjet-pacollin-4623" }