Nishani dekreton Ligjin për Dekriminalizmin

Publikuar tek: politike, më 14:43 21-12-2015 Nishani dekreton Ligjin për Dekriminalizmin

Presidenti Bujar Nishani dekreton Ligjin për Dekriminalizmin. Pas kalim në Kuvend, Nishani ka dekretuar ligjin, i cili do të largojë nga politika politikanë, deputetë e zyrtarë të inkriminuar.

Pas miratimit të ligjit, kryeministri Edi Rama komentoi deklaratat e Partisë Demokratike, e cila kishte renditur rreth 19 persona të inkriminuar, duke thënë se mezi prej janarin, muajin e të vërtetës.

‘’Me padurim pres të shoh kush janë kriminelët, SHQUP-I ka renditur 19, në janar është momenti i së vërtetës’’, tha Rama.

Sipas kryeministrit një gjë ishte vendosja e kandidatëve për kryebashkiakë, të cilët mund të mos ishin të pëlqyer nga qytetarët dhe një gjë tjetër është t’I quash të inkriminuar.

Kurse kryetari i Kuvendit llir Meta tha se nuk ka rëndësi numri i tyre dhe emrat, por rëndësi ka zbatimi i reformës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099399089813232
array(1) { ["section"]=> string(49) "nishani-dekreton-ligjin-per-dekriminalizmin-28263" }