Nishani dhe Veliaj përfshihen në replika të forta për Parkun te Liqeni

Publikuar tek: politike, më 12:26 13-04-2016 Nishani dhe Veliaj përfshihen në replika të forta për Parkun te Liqeni

Presidenti Bujar Nishani dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, janë përfshirë në replika të forta me njëri-tjetrin, lidhur me ndërtimin e Parkut te Liqeni Artificial.

Replikat që kanqë nisur ditën e djeshme pas deklaratës së Veliajt se “Nishani është presidenti i vetëm në botë që kërkon të bëhet kryetar bashkie”, janë pasuar sot nga deklarata të tjera më të forta.

Veliaj tha se “se nuk do i bëjë fresk një Presidenti të diskredituar dhe qesharak, por do të punoj për fëmijët e Tiranës”. Por Nishani i ka bërë thirrje qyetarëve të bëjnë rezistencë ndaj vandalizmit që po i bëhet të vetmit Park të Tiranës.

Presidenti e ka quajtur “rrugaçëror” fjalorin e përdorur nga kryebashkiaku dhe shprehet se “nuk do të pajtohet me vandalët dhe vandalizmin”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085909366607666
array(1) { ["section"]=> string(76) "nishani-dhe-veliaj-perfshihen-ne-replika-te-forta-per-parkun-te-liqeni-37574" }