Nishani liron nga detyra Neritan Cekën dhe 2 ambasadorë të tjerë. Emëron të rinj në ambasadat shqiptare

Publikuar tek: politike, më 14:54 06-01-2016 Nishani liron nga detyra Neritan Cekën dhe 2 ambasadorë të tjerë. Emëron të rinj në ambasadat shqiptare

Bujar Nishani e nis punën në janar me lëvizje të mëdha ambasadorësh në disa shtete të botës. Presidenti shqiptar ka liruar nga detyra ambasadorin shqiptar në Itali, Neritan Ceka, dy ambasadorë të tjerë dhe ka emëruar 4 të tjerë.

Ambasadorë të rinj:

Enkeleda Mërkuri- Sllovaki

Arian Spasse -Hungari

Ermal Dredha-Emiratet e Bashkuara Arabe

Ermal Muça-Kanada

Ambasadorë të liruar nga detyra:

Genci Muçaj-Turqi

Kujtim Xhani-Kinë

Neritan Ceka-Itali

 

Po kështu Nishani ka dekretuar dhënien e amnistisë dhe një sërë marrëveshjesh: për shërbimet ajrore me Singaporin, Fondin për Zhvillim me Abu Dabin dhe me Hungarinë për mbrojtjen shoqërore.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0089120864868164
array(1) { ["section"]=> string(108) "nishani-liron-nga-detyra-neritan-ceken-dhe-2-ambasadore-te-tjere-emeron-te-rinj-ne-ambasadat-shqiptare-29281" }