Nishani në Mal të Zi: Komuniteti shqiptar, faktor kyç për marrëdhëniet mes dy vendeve

Publikuar tek: politike, më 11:22 24-03-2015 Nishani në Mal të Zi: Komuniteti shqiptar, faktor kyç për marrëdhëniet mes dy vendeve Presidenti Nishani gjatë vizitës në Mal të Zi

Presidenti Bujar Nishani ka zhvilluar një vizitë në komunën urbane të Tuzit, e banuar më së shumti nga shqiptarë.

 Nishani zhvilloi një takim me përfaqësuesit e partive politike dhe të zgjedhurit vendorë të komunës urbane të Tuzit, të cilët i informoi edhe mbi takimet e zhvilluara me përfaqësuesit e lartë malazez.

Presidenti Nishani vlerësoi rolin e komunitetit shqiptar në Mal të Zi si një faktor të rëndësishëm në marrëdhëniet mes dy vendeve. Presidenti u njoh edhe me problematikat me të cilat përballen çdo ditë shqiptarët ë Malit të Zi dhe përfaqësuesit e tyre politik. Nishni siguroi se do të ndjekë në vazhdimësi këto problematika dhe do të mbështesë çdo çështje ngritur prej tyre.

Nishani zhvilloi një vizitë edhe në shkollën 9-vjeçare Mahmut Lekiç ku u prit me dashamirësi nga mësues e nxënës të shkollës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010876893997192
array(1) { ["section"]=> string(88) "nishani-ne-mal-te-zi-komuniteti-shqiptar-faktor-kyc-per-marredheniet-mes-dy-vendeve-6776" }