Nishani nuk voton pa xhaketë, e vesh në qendrën e votimit: Më parë votonim në rresht

Publikuar tek: politike, më 11:24 21-06-2015 Nishani nuk voton pa xhaketë, e vesh në qendrën e votimit: Më parë votonim në rresht

Presidenti Bujar Nishani i shoqëruar  nga bashkëshortja e tij Odeta Nishani ka mbërritur në qendrën e votimit në shkollën “Andon Zako Çajupi” në orën 11:03 për të hedhur votën për kandidatët që garojnë për bashkinë e  Tiranës. Në momentin e qendrimit në komision Nishani është ndihmuar nga bodigardët për të veshur xhaketën e tij. Pasi ka hedhur votën Nishani  ka takuar komisionerët. Në dalje çifti është takuar dhe përshëndetur me të pranishmit në këtë zonë elktorale.

 “Së pari uroj një proces të mbarë, të lirë, të drejtë që uroj dhe shpresoj  se do të jetë. Këto zgjedhje përkojnë në një vit të rëndësishëm , me 25 vjetorin e rënies së diktaturës komuniste . 25 vite me parë nuk e kishim këtë liri që kishim sot, detyroheshim në rresht për të votuar atë që ishte përacaktuar. Sot gëzojmë një lirë të madhe dhe duhet ta shfrytëzojmë në mënyrë të drejtë . Dëshiroj të bëj një mesazh për komisonerët  dhe numëruesit që sot janë ,gjykatësi.., puna e tyre është një kontribut real për vendin dhe demokracinë. I uroj për punën dhe besoj se votuesit do i respektojnë ata . Mesazhi tjetër ka të bëjë me pjesëmarrjen masive se sot si Presidenti dhe të gjithë qytetarët gëzojnë të njëjtën të drejtë. Askush nuk e kontrollon votën e tyre dhe të votojnë për atë që mendojnë. Falenderoj dhe mediat për punëe tyre. Procesin  do e ndjek në zyrë . Kryetarët e partive i inkurajoj të japin mesazhet e tyre për një poltikë civilizuese, paqësore dhe cilësimin si konkurrent dhe jo kundërshatar midis kandidatëve. Presidenti i Republikës ka shumë informacione, por Presidenti do respektojë ligjin dhe Kushtetutën, do të  presë raportet për vlerësimin e zgjedhjeve” u shpreh Nishani.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0077250003814697
array(1) { ["section"]=> string(88) "nishani-nuk-voton-pa-xhakete-e-vesh-ne-qendren-e-votimit-me-pare-votonim-ne-rresht-14195" }