Nishani: TAP, projekti i shekullit për Shqipërinë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:24 09-02-2015 Nishani: TAP, projekti i shekullit për Shqipërinë

Gjatë një takimi sot të Presidentit Bujar Nishani me Drejtorin aktual Menaxhues të Projektit TAP, Kjetil Tungland dhe Drejtorin e ri Menaxhues të Projektit TAP Bradshaw, shprehu garancinë për projektin në të gjitha nivelet, duke e cilësuar si projektin e shekullit 21 për Shqipërinë.

Tungland tha se viti 2020 do të jetë viti i përfundimit të Projektit TAP në territorin shqiptar.

Ndërsa Bradshaw tha se në qershor të vitit 2015 do të nisë edhe ndërtimi i rrugëve të aksesit për projektin, duke sjellë më shumë prezencë në terren dhe punësim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ambasadori Lu takohet me Didin, premton mbështetje ndaj Policisë Shqiptare
Fondet e BE-së, Gjosha: Gati për vetmenaxhimin »
Article Logic
Execution time: 0.012908935546875
array(1) { ["section"]=> string(52) "nishani-tap-projekti-i-shekullit-per-shqiperine-2848" }