Nishani ‘tregon dhëmbët’: Do ta dërrmojmë Rilindjen në zgjedhje

Publikuar tek: aktualitet, më 21:45 21-10-2020 Nishani ‘tregon dhëmbët’: Do ta dërrmojmë Rilindjen në zgjedhje Bujar Nishani

Të dielën e 25 prillit 2021, vendi ynë do i drejtohet kutive të votimeve për të zgjedhur përfaqësuesit në parlament për 4 vitet e ardhshme.  

Ish presidenti i Republikës, Bujar Nishani, tashmë në rolin e kryetarit të Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike dhe njëherësh kryetar i komisionit të vlerësimit brenda PD beson se zgjedhjet parlamentare do të sjellin rotacion politik.

Madje, në emisionin, ‘Arena’ në Rtv Ora, Nishani u shpreh se PD është e përgatitur për një tronditje të thellë të sistemit.

Nishani: Interesat kanë ndryshuar dhe mendojnë shumë më ndryshe. Pavarësisht gjithë risive që kanë ndodhur, për mua është e pamjaftueshme për të bindur njerëzit se nuk do të ketë vetëm një rotacion të thjeshtë, por ne do të sjellim një tronditje të thellë të sistemit.

Ne besojmë se PD është përgatitur për ë sjellë disa risi që mendohet se do ta bindin qytetarin shqiptar se PD-ja do të sjellë diçka ndryshe jo një zvarritje tjetër. Ne mendojmë se Rilindjen do ta dërrmojmë në zgjedhje. Kështu do t’i shërbejmë jo vetëm Rilindjes, por edhe gjithë Shqipërisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Turqia i vjen në ndihmë Shqipërisë, armatos vendin tonë me armë anti-dron
Djali i Remzi Hoxhës tregon si e mashtruan: Morën 15 mijë euro dhe na sollën eshtrat e një qeni »
Article Logic
Execution time: 0.011471033096313
array(1) { ["section"]=> string(67) "nishani-tregon-dhembet-do-ta-derrmojme-rilindjen-ne-zgjedhje-224651" }