Nishani vlerëson Ibrahim Bashën me Dekoratën e Artë të Shqiponjës

Publikuar tek: aktualitet, më 11:48 25-06-2015 Nishani vlerëson Ibrahim Bashën me Dekoratën e Artë të Shqiponjës

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bujar Nishani vlerësoi sot Inspektorin Ibrahim Basha (pas vdekjes) me Dekoratën e Artë të Shqiponjës me motivacionin: “Për merita dhe shërbime të veçanta në luftë me grupe të strukturuar kriminale për garantimin e rendit dhe sigurisë publike; për trimëri dhe kontribute të spikatura në operacionet luftarake në Afganistan dhe Irak, në mbrojtje të paqes dhe lirisë, në luftë kundër terrorizmit ndërkombëtar”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia: Arbion Aliko, dyshime se ka qenë në Siri te xhihadistët
19-vjeçarja i jep fund jetës me fotoksinë »
Article Logic
Execution time: 0.011052131652832
array(1) { ["section"]=> string(71) "nishani-vlereson-ibrahim-bashen-me-dekoraten-e-arte-te-shqiponjes-14621" }