Nisi të bënte një investigim mbi trafikimin e drogës, dhunohet gazetari

Publikuar tek: bota, më 17:04 14-02-2019 Nisi të bënte një investigim mbi trafikimin e drogës, dhunohet gazetari

Kemi parë shumë shpesh raste kur gazetarët janë dhunuar gjatë kohës kur ka në qenë duke kryer detyrën e tyre.

Më i fundit është rasti i gazetarit Daniele Piervincenzi i televizionit publik Rai, i cili është dhunuar gjatë ditës së djeshme nga pjesëtarët e bandave të shpërndarësve të drogës.

Piervincenzi bashkë me grupin e xhirimit ndodheshin mes një blloku pallatesh në periferi të Peskarës duke kryer një reportazh investigativ mbi trafikimin e lëndëve narkotike, ndërkohë që është dhunuar nga shpërndarësit e drogës.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013302087783813
array(1) { ["section"]=> string(77) "nisi-te-bente-nje-investigim-mbi-trafikimin-e-droges-dhunohet-gazetari-152752" }