Nisin ankesat e para të serbëve: Do na gjykoi bashkëkombasi i De Biasit

Publikuar tek: sport, më 21:24 05-10-2015 Nisin ankesat e para të serbëve: Do na gjykoi bashkëkombasi i De Biasit

Ashtu siç edhe pritej përzgjedhja e Nicola Rizzoli-t nga UEFA për të arbitruar ndeshjen Shqipëri-Serbi, nuk është pritur mirë nga mediat serbe.

Ndonëse është një nga gjyqtarët më të mirë në botë për momentin, mediat në Serbi janë të frikësuara në impaktin që mund të ketë fakti se Rizzoli vjen nga i njejti vend si tranjeri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi.

Rizzolit i është besuar një prej ndeshjeve më të rëndësishme për momentin në Europë për shkak të ndjeshmërisë që ajo ka në tifozeritë e të dyja vendeve. Në vitin 2013, arbitri italian ka gjykuar finalen e Champions League mes Bayern Munich dhe Dortmund, ndërsa një vit më pas u përzgjodh për finalen e Kupës së Botës mes Argjentinës dhe Gjermanisë.

Lexo edhe: Ballisti sfidon Dukën dhe Ramën, në stadium më 8 tetor, një dhuratë edhe për Vuçiç 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0246741771698
array(1) { ["section"]=> string(76) "nisin-ankesat-e-para-te-serbeve-do-na-gjykoi-bashkekombasi-i-de-biasit-22415" }