Nisin audicionet për “Pranverë e paharruar në fshatin e harruar”

Publikuar tek: kulture-art, më 14:15 05-03-2015 Nisin audicionet për “Pranverë e paharruar në fshatin e harruar”

“Pranverë e paharruar në fshatin e harruar” është një film i metrazhit të gjatë që është në kërkim të aktorëve që do të jenë pjesë e këtij filmi.

Me regji të Kushtrim Bekteshit, ky film i zhanrit të komedisë mbështetet nga tri shtete: Maqedonia, Shqipëria dhe Kosova.

Kërkohen aktorë prej moshës 22 deri 60 vjeç”, thuhet në njoftimin e producentit të filmit, Mumin Jashari, i cili për informatat shtesë ka publikuar emailin ku mund të drejtohen të interesuarit. [email protected] .

Afati i fundit për dërgimin e materialeve është deri më 6 mars (e premte) të këtij viti.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037652015686035
array(1) { ["section"]=> string(67) "nisin-audicionet-per-pranvere-e-paharruar-ne-fshatin-e-harruar-5043" }