Nisin kërkimet për eshtrat e të zhdukurve gjatë kohës së komunizmit në burgun e Burrelit

Publikuar tek: aktualitet, më 12:44 01-10-2020 Nisin kërkimet për eshtrat e të zhdukurve gjatë kohës së komunizmit në burgun e Burrelit Foro ilustruese

Ditën e sotme kanë nisur gërmimet në zonën e njohur si Qershia, te burgu i Burrelit për eshtrat e të zhdukurve në kohën e komunizmit.

Bëhet me dije se gërmimet për eshtra po bëhen nën ushëheqjen e Task Forcës së Posaçme.

Kjo ka qenë një kërkesë e kahershme e familjarëve të të dënuarve, të cilët kanë vdekur dhe nuk kanë pasur kurrë një varr.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010590076446533
array(1) { ["section"]=> string(95) "nisin-kerkimet-per-eshtrat-e-te-zhdukurve-gjate-kohes-se-komunizmit-ne-burgun-e-burrelit-222328" }