Nisin punimet për ngritjen e Qendrës së Rehabilitimit për Fëmijët autikë të Ushtarakëve

Publikuar tek: aktualitet, më 09:53 22-04-2015 Nisin punimet për ngritjen e Qendrës së Rehabilitimit për Fëmijët autikë të Ushtarakëve

Zhvillohet sot (22 prill 2015) ceremonia e fillimit të punimeve për ngritjen e Qendrës së Rehabilitimit të Fëmijëve të Ushtarakëve me probeme në spektrin autik. 

Ngritja e kësaj qendre që u vjen në ndihmë fëmijëve të prekur nga autizmi është iniciativë e ministres së Mbrojtjes Mimi Kodheli.

Përveç ministres së Mbrojtjes pjesë e kësaj ceremonie që do të zhvillohet në ambientet e Batalionit të Mbështetjes Rajonale të Komandës Mbështetëse (Vaqar) në orën 13:00, do të jenë edhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm i FA-së, gjeneralmajor Jeronim Bazo, si dhe pjesëmarrës nga Ministria e Mbrojtjes dhe SHPFA.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dyndje për të paguar gjobat e makinave, qytetarët me orë të gjata në radhë
Zyrtare/ Top Channel vendos: Sokol Balla të mos shfaqet për ca kohë në ekran »
Article Logic
Execution time: 0.011070013046265
array(1) { ["section"]=> string(92) "nisin-punimet-per-ngritjen-e-qendres-se-rehabilitimit-per-femijet-autike-te-ushtarakeve-9404" }